| Florin_Denis_1997_Ru6b a întrebat:

Stie cineva cum pot aduce un iphone din america, am gasit ceva site-uri shop for me(planet express), dar nu sunt sigur daca e ok avand in vedere costurile de transport, a adus cineva, ma intereseaza sa iau telefonul' in rate de la ei de la Apple, a facut cineva asa ceva pana acum?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Costurile de transport sunt catvea sute de dolari, dar cel mai mult vei plati taxa vamala si TVA-ul la produsul cumparat, cand intra in tara.

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu il iei din Romania? Cel de acolo este configurat pe SUA, că „america" e mare.

| Florin_Denis_1997_Ru6b explică (pentru darrio2007):

Nu e configurat nici cum, e mult mai ieftin si singura diferenta este ca merge prin esim care este disponibil si in Romania. In. Romania este extrem de scump modelul de 1tb.

| darrio2007 a răspuns (pentru Florin_Denis_1997_Ru6b):

Cine te-a mintit ca este mai ieftin? Esti naiv.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită sa i ei de acolo, stringe bani si cumpărăl de aici, vei da tot atîtia bani si daca il i ei din America si ai riscuri il poate sparge la vamă si te alegi cu un rahat pe care vei da o groaza de bani.