| cosminbit a întrebat:

Am gasit un iphone 6s plus 64 gb de vanzare si sunt interesat sa-l cumpar. Vanzatorul mi-a spus ca telefonul este achizitionat din America de la Apple. Are vreun defect? Adica sa nu mearga 4G ul sau altceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim noi daca are VRIUN defect? Verifica-l inainte de a-l cumpara.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Decster):

A editat intrebarea.Ca era vreun, azi cand i-am raspuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru Decster):

Era cu i.Vad ca acum nu ma mai lasa sa scriu cu i.Ma corecteaza automat.

| Sellak a răspuns:

N-ai nici o garantie ca telefonul e luat dintr-un magazin Apple. Sau ca e luat din America. Inainte sa-l cumperi asigura-te ca e Neverlock si ca e nou nout. Uite-te sa nu aiba vreun cont de iCloud pe el si sa nu fie activa functia FindMyPhone. Ai grija cu iPhone-urile SH, daca nu te duci tu sa-l vezi si sa-l verifici nu te baga sa-l cumperi ca poate iti trimite vreun telefon codat pe cine stie ce retea si te trezesti ca te costa 600 - 700 de lei sa-l decodezi. Sau poate iti da vreunul blocat in iCloud, iar in cazul asta poti sa-l arunci la gunoi.