| Preda_Sorin_1997 a întrebat:

Stie cineva daca pot face upgrade la android la Samsung galaxy ace g 5830
lasati link`u de unde pot face upgrade

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Instaleaza Samsung Kies, conecteaza telefonul prin cablu usb la pc si el va cauta singur ultimul update oficial disponibil.(Daca nu ma insel, versiunea 2.3.6 este ultima pentru Galaxy Ace S5830).

| Preda_Sorin_1997 explică (pentru AllinaDaniella):

Eu la al meu am 2.3.3 si Samsung Kies imi spune ca nu mai pot face upgrade

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

nu e bine sa ii faci update daca nu a primit unul oficial, cauta pe youtube si vei gasi acolo pentru update se pun si linkuri in descriere.

| 1Character a răspuns:

Da poti si urmeaza tutorialul de aici:
http://www.youtube.com/watch?v=RHJBaZ_CRtk