| raluioana a întrebat:

Stie cineva daca pot transfera fisiere de pe telefon pe calculator si de pe calculator pe telefon folosind un program instalat pe calculator? Mi s-a stricat micro usb-ul de la telefon si nu mai pot folosi cablul de date. Am un Nokia e5 cu tastatura qwerty. Funda

5 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Merge cu bluetooth.In cazul asta iti trebuie un adaptor bluetooth usb la calculator.

| florin96ak47 a răspuns:

Șopârlă este numele generic dat mai multor specii de reptile din ordinul Squamata, cu pielea verde-cenușie sau pestriță, cu capul și abdomenul acoperite cu plăci cornoase, cu corpul aproape cilindric, sprijinit pe patru picioare scurte, îndreptate în afară, cu coada lungă, subțiată spre vârf, regenerabilă.

| andreo92 a răspuns:

Http://web.airdroid.com/

Cu aplicatia asta, care trebuie instalata si pe telefon intai poti sa-ti faci treburile din telefon direct pe laptop:). Eu de exemplu nu mai trimit mesajele din telefon, le trimit cu aplicatia asta..ca asa scriu mai repede.
Poti face orice, printre care si transferul de fisiere evident :D

Sper ca te-a ajutat si este ceea ce cauti

| ciprian2015 a răspuns:

Nu exista nici un program pentru a transfera fisiere pur si simplu depinde de calculator doar daca are bluetooth sau daca nu foloseste un adaptor de micro sd pe baza de usb ca sa conectezi usb la computer sa pui fisierele pe micro sd sau poti sa folosesti un tel care vine usb tau si bagi micro sd in acel tel dupa ce ai transferat tot ce vrei tu bagi cardul in telefonul tau si gata

| macru a răspuns:

Nu cred ca poti!