Întrebare recomandată | Daniel26 a întrebat:

Stie cineva daca sunt decupate cartelele prepaid de la Orange, Telekom sau Vodafone? Modelul Nano SIM (cea mai mica) sau Micro SIM (ceva mai mare)?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

SIM-urile PrePaid sunt SIM normal!
După ce l-ai cumpărat, trebuie să-l duci la decupat!

Toate cele bune!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt si asa si asa dar se pot taia. Mai toti au clesti de decupare in magazinele specializate.

| suffarstar a răspuns:

Http://www.d-theme.com/p/2016/03/micro-sim-template-o8g6kowb.jpg

Sunt simuri normale, dar poti tu, daca ai nevoie, sa elimini "adaptorul".

| Daniel26 explică (pentru suffarstar):

Vreau sa cumpar o cartela care sa fie deja decupata, sa nu mai platesc suplimentar pentru decuparea ei. Am aflat de acele adaptoare, insa trebuie sa fie deja decupata cartela ca sa le pot folosi. Multumesc pentru raspuns.

| ambicio a răspuns:

Cele de la Telekom da, cele de la Orange nu iar de Vodafone nu știu

| Daniel26 explică (pentru ambicio):

Multumesc pentru raspuns. Formatul nanoSim (cea mai mica) m-ar interesa. Daca zici ca cele de la Telekom sunt deja decupate, o sa aleg una de la ei, altfel cred ca mai costa si decupatul cartelelor.