| anonim_4396 a întrebat:

Stimata redactie si dragi utilizatori TPU. Acum o saptamana am cumparat one plus a 5000. Are memorie mare ce-i drept, insa ca sa scap de spam-urile bulversante de publicitati si reclame am ajuns la subiectul root. Insa din pacate am auzit ca root-ul unui smartphone iti poate aduce mari dezavantaje dar eu nu vreau sa ma risc.Am dat pe el 300 de lire. Merita sau nu root la smartphone impotriva reclamelor?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista addblock broswer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

și pe mine m-au exasperat pe un Xiaomi și l-am rootat acum 2 ani și merge perfect și azi

| vladgs a răspuns:

In afara faptului ca iti pierzi garantia nu prea exista dezavantaje daca stii ce faci. Daca nu stii, nu recomand root-ul. Root-ul nu face altceva decat sa iti dea tie (si aplicatiilor) control total asupra telefonului.