| IAmSoDifferent a întrebat:

Stiti vreun antivirus bun, foarte bun pentru telefoane? Daca da care este acesta? Telefon :SONY XPERIA, sistem de operare:Android.

4 răspunsuri:
| LinaCobarstean a răspuns:

Cauta in Google Play ca o sa gasesti variante bune si gratuite.

alea care chiar merita sunt pe bani, dar si cele gratuite sunt ok

| Atat_Cristy_1995 a răspuns:

Avast Mobile Security

| xxx8 a răspuns:

Eu folosesc avg ti-l recomand isi face treaba mai bine ca avast l-am avut si ala dar nu imi spunea cand avea loc o eroare ca sa o pot remedia in schimb avg ma anunta

| sltlp a răspuns:

Sfat: daca vrei sa ma crezi bine, daca nu, tot bine;
nu instala antivirus pe telefon. E o prostie. Pe android nu gasesti virusi. Ci doar malware, pe care nu ii poate bloca nici un antibirus posibil. Si pe pc e cam aceeasi treaba.
De asemenea, in caz ca nu stii, majoritatea problemelor sunt in aplciatii. Daca isntalezi o aplicatie, apare acolo o lista de permiisuni la care tu dai accept. Citeste acolo. O sa ramai uitmit cum multe jocuri iti citesc agenda de telfon, sau nu numai, fara motiv. Mai bine ai grija la asa ceva decat sa pui un antivirus. Antiivus=alt program care ruleaza aiurea, incetineste telefonul si iti termina mai rapid bateria.