| bubbles07 a întrebat:

Sunt bune Gps-urile de pe telefoanele mobile? de exemplu A-GPS support and GLONASS?

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

GLONASS este un sistem de navigatie cu sateliti de la rusi. este mai precis decat sistemul GPS pe care-l foloseam pana acum de la americani. telefoanele noi folosesc ambele sisteme (tip iPhone 4G, 5)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de faptul ca GPS-ul prinde semnal de 100 de ori mai bun decat un telefon mobil, nu este nici o diferenta. Insa eu iti recomand Garmin Mobile.