| floriasdfg a întrebat:

Sunteţi de părere că telefoanele mobile Sony sunt bune?

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Da, sunt super bune!
Recomand cu incredere dar eu cred ca Samsung e putin mai bun.

| floriasdfg explică (pentru OnuOnulică):

Mă gândeam la Xperia L, sau SP. Şi ce telefoane Samsung care să îşi merite banii mi-ai putea recomanda?

| pwp a răspuns:

Sunt bune, dar daca vrei ceva mai de durata iti recomand un Samsung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt destul de bune dar un Samsung e mai bun. Eu mi-am luat acum 2 saptamani un Samsung galaxy S4 si sunt super multumit de el. Ti-l recomand cu placere, daca te tine buzunarul, normal.

| Cronki a răspuns:

Inca de cand s-a "nascut" telefonul mobil, m-am axat pe tehnologie si nu pe estetica!
In zilele noastre toate telefoanele, indiferent de marca sunt bune, insa acum 5-7 ani era o diferenta enorma de la o marca la alta!
Am avut si testat toate marcile insa in buzunar am ramas numai cu Sony! Nu's fan Sony, insa a avut din start o constructie robusta si tehnologie pe masura! Nu acelasi lucru pot sa spun si despre Samsung. Ce sa zic, m-am "ars" cam de multe ori cu "tehnologia" lor! Prin 2005 aveam un T300 si am hotarat sa'l inlocuiesc cu un Samsung SGH-X550 cu clapeta la vre'o 280€ in Italia. A doua zi l'am schimbat deoarece era VARZA in tehnologie si mi-am luat K700. Am mai avut si alte lucruri de la Samsung si tot asa m'au dezamagit, Anul asta mi-am luat un card SDXC Samsung de 64Gb deoarece pe ambalaj era trecut ca poate scrie cu 20mb/s si citeste cu 70Mb/s, insa viteza de citire reala era 20 MB/s si viteza de scriere reala 14 MB/s, insuficienta pentru filmari in HD!

Politica celor de la Samsung e sa pacaleasca cumparatorul cu produse care arata bine si "tehnologie inalta", in realitate dotarile nu corespund, nu functioneaza la parametri, ori nu exista.
In concluzie: doar ceva spoiala si specificatii false trecute in cartea tehnica!
Decat sa'mi cumpar telefon Samsung mai bine de banii aia imi cumpar un Lenovo! In afara faptului ca sunt bine facute, e un adevarat computer in miniatura (s-a nascut din IBM). Au un consum mic si bateria tine cat sa alimenteze 10 telefoane, si asta conteaza cel mai mult!
http://www.dualsim.ro/......negru.html

| KinekT a răspuns:

Sony. au telefoane bune. cu design bun performante. au tot ce le trebuie multe sunt si rezistente la apa daca ar fi sa imi aleg un telefon as merge clar pe sony..pentru ca ma atraghappy

| dmgskd a răspuns:

Da,sunt foarte bune, eu am Sony Xperia.Dar tot cred ca Samsung-urile sunt cele mai bune.

| Anonymous00 a răspuns:

Sony sunt foarte bune si foarte mari. Funda?

| QuestionGirl a răspuns:

Parerea mea este ca Sony nu sunt bune, sunt cele mai bune happy