| whatisthis19 a întrebat:

Sunteți multumiți de rețeaua mobilă Orange Romania?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, sunt multumit.

| Adry05 a răspuns:

Da

| Sofer a răspuns:

Asa ca rețea a fost ok. Internetul de la ei a fost ok doar ca putini MB și pret măricel asa ca am abandonat și trecut pe digi mobil.

| gabicoo a răspuns:

Eu sunt foarte mulțumit!
hee hee

| JicaContra a răspuns:

NOPE, cea mai proasta retea din rrrominica
bate la imbecilitate pana si romTelekomul
exemple:

- NUMAI 2g, cu 2eu per mega (MEGA nu giga) dupa care ULTIMII baga direct 4g (iti dai seama cat de tarziu au bagat date mobile daca au sarit complet 3g), si cu urlete "avem 4g", aveti pe DRACU', auzi 1. 5gigabytes pe luna, dupa care scade DRACONIC, iar 1.5G se consuma in... 30-40mins la folosire 4g, ori asta inseamna 4g timp de 30-40mins pe luna

-dat telefon in provincie intr-un orasel in care sunt numai case, cu o exceptie, un cartier cu, cateva zeci de blocuri, apelam de 70-80 de ori la rand, pana cand prindeam legatura dupa care vorbeam si o ora, dat telefon la serviciu clienti si MA MINTEAU IN FATA "e din semnal", pai vorbesc si 1h... adevarul era ca nu aveau destule linii de comunicatie

-trec cu masina peste un pod, IN BUCURESTI, se intrerupe convorbirea

-ORICE APEL in Orange se inchide dupa 1h, asa ca, abonament ieftin, nu aveai sanse la serviciul clienti, stateai 1h dupa care te inchidea si trebuia sa o iei de la inceput, in schimb de pe telefonul sefului care avea abonament scump raspundea in 20-30 de secunde, BATAIE DE JOC

etc.

digi in schimb, unii zic, ca prin gaurile de provincie nu ar avea semnal, eu nu am patit nicaieri, insa in Bucuresti nu am avut niciodata nici o problema de semnal, si nici in alte parti (jucat CSGO intr-un demisol din Arad, prin telefon... ori ala necesita viteza, si in demisol e in teorie slab semnalul, si a mers si fara sa il pun pe geam) iar serviciile sunt MULT MAI BUNE ca la Orange, cu toate ca si alora "le pasa" de nu mai pot

am scris cam mult, Telekom e fostul romtelecom, si e aceeasi Marie cu alta palarie, si pot sa iti spun si acolo povesti de groaza

in concluzie
vrei ceva cu adevarat bun dar scump de ustura, mergi la Vodafone
vrei ceva foarte ieftin si destul de decent (dau 9 lei pe luna... lei nu euro), mergi la Digi
restul mananca rahat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da♡
Sunt de 3 ani la Orange si sunt foarte buni! Pot spune ca s-au vazut schimbări de la trecerea Telekom la Orange

| morfeo a răspuns:

Foarte multumit, au cel mai bun internet mobil.

| JulyDreams a răspuns:

Mda îs ok in general, dar acum cu pandemia au dat-o in bara cu #stamacasa

| DeeaCarmen a răspuns:

Da. Eu m-am mutat de la Vodafone la Orange si aboanamentele, aplicatiile de la Orange si angajati mi se par, ult mai ok

| stancuprint a răspuns:

Pe Bucuresti Rupe tot. In tara stau putin mai prost la semnal.

| RamoM a răspuns:

Sincer eu de vreo 13 ani sunt pe Orange si sunt foarte multumita.