| Kewrzz a întrebat:

Telefoanele de la Vodafone luate pe abonament, au acelasi sistem de operare sau sunt niste chestii schimbate de la ei?

Răspuns Câştigător
| TheLightWolfKK a răspuns:

Pai orice operator roman de telefonie( digi, cosmote etc- Am 16 ani si prefer cosmote laughing ) are dreptul sau sa achite o suma ca sa faca mosificari la telefon. Digi nu iti face nici o modificare. Telekom iti pune vrei 4 aplicatii de la ei si animatia lor de boot. Din cate stiu si Vodafone au animatie de boot
Si aplicati. So yes. Ar trebui sa fie schimbat si posibil blocat in reteaua lor, daca se mai blicheaza telefoane.
Spre ca ti-am fost de folos

2 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

N-au nimic de la ei.

| împreunăfacembine a răspuns:

Pai dupa cum bine poti vedea, Telekom isi adauga pictograma lor la deschiderea telefonului plus unele aplicatii.

De asemenea, si alti operatori fac asta.

Dar setari generale ale telefonului nu le vor putea schimba