| Ioanna1235 a întrebat:

Telefonul meu arata ca se incarca, dar nu este conectat la incarcator si bateria continua sa se descarce. Ce ar trebui sa fac? I-am dat un restart dar in zadar

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Circuitul de urmarire a incarcarii este blocat sau defect.
Opreste telefonul complet (daca se poate, scoate-i si bateria) pentru 10-15 minute, dupa care porneste-l din nou. Daca indica incarcare in continuare, atunci du-l la un service, sa-ti repare /inlocuiasca circuitul.

| cfrtobias a răspuns:

Pai cum se incarce daca nu ai incarcator conectat? si e normal sa se descarce asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai incarca calumea. Ori e bateria dar e putin probabil, ori cablu, ori mufa telefonului unde intra cablul.
Curata cu o scobitoare sa nu fie mizerie pe pinii aia, si schimba cablu sa vezi daca e vreo diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dau si eu cu opinia: daca a intrat apa in mufa, face scurt, si se incarca cu propria incarcatura? Raspuns on-topic e sa-l duci la service.

| DonGiani a răspuns:

Hard reset dacă nici asa nu merge du-te la service. Spor.