| SCG8 a întrebat:

Telefonul meu (smartphone) nu se mai incarca.din ce cauza? ...am incercat mai toate incarcatoarele pentru el si nu merge sad este din cauza mufei unde se baga incarcatorul? Si daca da ce pot face? Va rog sa ma ajutati.dau funda ^-^

7 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
S-a stricat slotul unde intra incarcatorul.
In general costa intre 30 si 40 lei sa ti-l schimbe la un service.
Te salut,
Adrian!

| Salontanul a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Raspuns gresit: S-a stricat mufa. Telefoanele nu au slot de incarcare.

| Doctorfishadi a răspuns:

Pentru Salontatul:Cand zici mufa intelegi "capul" incarcatorului, dar cand zici slot se intelege acolo unde intra incarcatorul.Te reclam conducerii TPU daca imi mai contrazici fara nici un motiv raspunsurile, te rog frumos...
Userul asta m-a blocat pentru ca am contrazis un raspuns de-al lui, total eronat!
Scuze de off.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Problema poate fi si din baterie, daca s-a descarcat prea tare, incarcatorul nu o mai incarca, trebuie incarcata pe o sursa te tensiune externa.
La fel de bine problema poate fi si din conectorul usb de incarcare.
Cel mai bine este sa mergi cu telefonul intr-un service gsm pentru o constatare. Mai jos ai niste link-uri:

http://www.mobitel.ro

http://www.reparatiitelefoanegsm.ro

http://www.servicetelefoanegsm.ro

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Du-l la reparat. Si eu am avut aceeasi problema incearca cu un incarcator special pentru telefonul tau(SONY, SAMSUNG...). Sper ca te-am ajutat. Funda?

| JustMeAlexandra a răspuns:

Asa am patit si eu cu tableta mea si am dus-o la reparat.A avut ceva la mufa.

| Hey10 a răspuns:

Pai are ceva la mufa dar poti sa il duci la reparat si ti-l repara imediat! happy