| alexx102428 a întrebat:

Telefonul se stinge foarte repede ( 5 secunde de inactivitate) si de fiecare dacă cand il deschid imi cere codul pin.Cum sa il fac sa nu se mai stingă atât de repede?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Setari
Afisare
Timp expirare ecran.

Aici setezi 15 secunde.

Apoi pentru cod pin mergi in

Setari
Blocare ecran.

Meniul poate sa difere. Eu ti-am explicat dupa Android 5.

| vLooM a răspuns:

Cum adica se stinge foarte repede?

Te referi ca se inchide de tot si trebuie sa-l deschizi din nou sau se blocheaza dupa 5 secunde si tu trebuei sa-l deblochezi?

| alexx102428 explică (pentru vLooM):

Sa-l deblochez. Cum rezolv?

| vLooM a răspuns (pentru alexx102428):

"Pentru a seta perioada de dinaintea blocarii telefonului trebuie sa intri in Meniu - Setari - Ecran - Blocare Ecran - de unde poti sa iti alegi dupa cat timp sa se blocheze ecranul"

Pentru a scoate codul pin -> "Setări telefon > Setări de siguranţă/securitate, unde vei găsi opţiunea pentru dezactivarea codului PIN"