| Awesome11 a întrebat:

Am un NokiaC3 si mi-am blocat codul PIN. acum de fiecare data cand imi deschid telefonul imi cere codul PUK (pe care il am), dupa ce bag acest cod imi cere PIN-ul. Nu stiu PIN-ul si mai am 4 incercari. Ce fac?!

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

PIN-ul de baza este ori 0000 ori 1234. Insa ce este curios la telefonul tau este faptul ca dupa ce gresesti de 3 ori PIN-ul si iti cere PUK-ul, dupa introducerea acestuia ar fi trebuit sa-ti ceara un nou PIN si nicidecum sa ti-l ceara pe cel vechi.

| Awesome11 explică (pentru Liviucu):

Pai un nou PIN imi cerea dar am tot bagat o groaza de numere si l-am blocat de tot. Ms. oricum.

2 răspunsuri:
| 73467 a răspuns:

ăncearcă 1111