| Marily1997 a întrebat:

Am o problema care mi se intimpla apoape de fiecare data de cind deschid sims 3.Deschid simsul si ma joc vreo 15 min.si se stinge macul[leptopul]din ce cauza se stinge si cum sa fac sa nu sa se mai stinga?

6 răspunsuri:
| xcamaradx a răspuns:

Cauzele pot fi multiple.Trebuie sa dai mai multe detalii.In primul rand despre laptop, apoi despre ce windows folosesti, si daca dora la sims ai problema. Sfaturi pe neve: curata laptop cu https://www.malwarebytes.org/ sterge programe nefolositoare din control panel---program and features. Daca nu ai destula memorie e problema., aici mai sunt si alte ajustari de facut.Astept detalii.bafta

| Marily1997 explică (pentru xcamaradx):

Eu am Windows 7 ultimate, si numai simsul se inchide cind il joc.

| KhludCiprian a răspuns (pentru Marily1997):

De obicei e ca se incalzeste. Cauta sa il pui intai pe o masa ce are aerisire (sa nu stea pe picioare). De obicei mac-urile "incep sa vajaie" daca se incalzesc.

Daca ai simptome de astea, cauta sa pui profil de "power saving" la laptop in Windows 7 si asa nu o sa creasca frecventa prea tare la laptop si poate nu o sa se supraincalzeasca asa repede.

| Marily1997 explică (pentru KhludCiprian):

Adica se inchide numai ca este supraincalzit?

| KhludCiprian a răspuns (pentru Marily1997):

Daca cateodata "vajaie", as zice ca e ca se supraincalzeste. Am avut un MacBook (2009) si asta ii era problema cand se inchidea. Cateodata cand se incalzea incepea sa "vajaie", "shiuie" si sa faca zgomote cateva minute (1-2) inainte sa se blocheze.
Daca avea probleme cu driverele grafice, de obicei reporneste automat (sau vezi ecran albastru), si trebuie sa te duci pe situl NVidia sa downloadezi ultimele drivere:
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

| xcamaradx a răspuns:

Daca doar la sims se inchide problema e de la memorie(nu ai destula rezerva).Fa ce ti-am scris si suplimentar intra la start-run-scrie msconfig-enter, apoi boot-advanced options, bifa in casuta number of processors-acolo probabil iti scrie 1, dai pe sageata si mergi pe cel mai mare numar, in functie de cate core ai(procesorul o sa lucreze astfel pe maxim si se va incalzi mai putin, iar viteza va creste. Apoi click ok... aply.
Mai dai si click dreapta pe computer-proprietati-advanced-la performance click setings-advanced, la virtual memory clic change intri si bifezi automatically manage-ok-aply. Daca e bifat asa, imi spui ce iti scrie jos recomandat cati MB ai la partitia C