| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva dacă Vodafone România a renunțat la opțiunea 7 euro pentru cartela prepaid? În mod normal am activă această opțiune din ziua în care am activat cartela SIM ( Ianuarie) și lunar am reîncărcat cu credit și în fiecare lună s-a reînnoit automat sau de multe ori reactivam eu cu o zi înainte. Însă mai devreme am vrut să reactivez opțiunea manual cu o zi mai devreme și aceasta nu mai există în promoții la *100#. Doar ofertă de 6 euro, 8 euro și mai sus. Eu am 7 euro reîncărcat pe număr. Am încercat și în aplicația My Vodafone să reactivez, îmi apare opțiunea în ramura "opțiuni și promoții", însă atunci când vreau să activez îmi apare ecran negru și nu se întâmplă nimic. Și nu problemă de la telefon. Ecran negru primesc răspuns din aplicație.

În info credit la *124# imi apare că opțiunea se va reînnoi mâine, 25 august. Însă, dacă s-a renunțat la aceasta opțiune și eu având încă activ pe cont, se va reînnoi în continuare?

Le-aș scrie email celor de la Vodafone, dar până răspund ei durează 48 ore. Iar telefon la Vodafone as vrea să dau mâine dimineață. Până atunci poate găsesc răspuns aici.

De fapt eu numai astăzi am sesizat că această opțiune de 7 euro nu mai există în opțiuni. Nu știu dacă a dispărut de mai demult, iar opțiunea fiind în continuare activă pe cont poate s-a reactivat în continuare. Habar nu am!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai aici lista cu oferte active retrase de Vodafone.
Poate se regaseste si oferta ta si nu e garantat ca de la 11 iulie se mai poate reactiva.
https://www.vodafone.ro/......566781.pdf

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Merci! Da, se regăsește și oferta mea...din păcate. Nu-i bai, mi-am activat oferta de 6 euro, apoi data viitoare îmi voi lua cu 8 euro pentru ca asta de 6 euro are numai 28 zile valabilitate. Când cea de 8 euro are 35 zile valabilitate. Și asta de 7E tot 35 zile avea valabilitate și pentru asta preferam aceasta opțiune. Dar na.

1 răspuns: