| KinekT a întrebat:

Tocmai ce mi-a sosit telefonul comandat de la altex, doar ca in colet am gasit doar factura. Certificatul de garantie este pe baza facturii?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te in contul tau daca nu ai cumva garantia online. Daca nu suna la ei sa-i intrebi: 021 9196.
Garantia trebuie sa insoteasca produsul deoarece numai pentru produsele proprii se face reparatia la sediu. In rest se face la un atelier si factura nu tine loc de garantie.

| Adrian926a a răspuns:

Garantia este la ei la sediu, daca ti se strica ce ai comandat il poti trimite la reparat, nu iti trebuie garantie, numarul facturii este garantia, nu pierde factura

| viogeoionut a răspuns:

Factura tine loc de garanție! Dar daca vrei sa ai si garanția mergi in magazin cu factura si -ti vor completa una happy