| andreea964 a întrebat:

Tocmai ce mi.am scapat telefonul in apa fierbinte. Cand incerc sa il deschid vibreaza doar( asa facea si pana acum, ceva normal) si nu se aprinde. A mai patit cineva asa, si și.a mai revenit? Fundaa

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine te a invatat sa pornest telefonul dupa ce a luat apa?
In asemenea cazuri IMEDIAT scoti bateria, bagi intre orez si-l tii acolo 3-4 zile.
Daca nu, arunci telefonul la gunoi si-ti cumperi altul.

| Betty12345678 a răspuns:

Eu l-am tinut 2 zile in orez si si-a revenit.

| GrozaGiusepe1980 a răspuns:

Salut, incearca sa-l introduci intr-o cantitate relativ mare de orez pentru a absoarbe toata apa din telefon, aceasta metoda am folosit-o si eu si o recomand cu incredere. Sper sa te fi ajutat. Bafta!