| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi s-a întâmplat un lucru ciudat. Tineam telefonul in mana si dintr-o data s-a auzit o voce care provenea din telefon.L-am apropiat de ureche. Era o voce de barbat, se auzea ca si cum ar fi vorbit la microfon si zicea: Ne-am adunat aici ca sa vorbim despre. Apoi s-a intrerupt. Nu m-a sunat nimeni, nu am apelat pe nimeni. Ce ar putea fi? Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Atunci eu zic că trebuie să-ţi vinzi telefonul. Vei lua pe el 1 miliard lei vechi pentru că pozele vorbesc şi implicit telefonul îţi vorbeşte.

31 răspunsuri:
| DyddyStyles a răspuns:

Paranormal.

| Anonimuserr a răspuns:

E ciudat rău dacă nu te-a sunat nimeni. Nu ştiu sincer, m-ai pus pe gânduri. Deci telefonul era aşa normal fără să fi primit apel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Da, eram pe TPU. I'm afraid! :O

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

E un lucru straniu paranormal ce s-a întâmplat. Acum pe bune fără să fac mişto, poate fi un spirit al unei persoane moarte. Sau pur şi simplu o interferenţă cu cineva care vorbea la telefon şi l-ai auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DyddyStyles):

Asa se pare. Chiar nu exista nici o explicatie? crying Vreau sa stiu de ce! Pacat ca s-a intrerupt, voiam sa stiu de ce s-au adunat acoloconfused

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Poate o interferenta pentru ca stau departe de spiritism si nu mi-a murit nimeni in afara de cativa pesti din acvariu si un iepure.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, s-ar putea dar totuşi este un mare semn de întrebare ce s-a întâmplat. Cred că eşti speriat, e normal. Totuşi oricine ar fi.
Dar sincer, telefonul tău era deschis pe ecranul principal sau te uitai prin aplicaţii şi cineva vorbea aşa direct?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Eram pe TPU, dar nu ma uitat la video sau ceva, nici nu umblam pe el il tineam asa. Si nu sunt speriata, chiar daca acum s-a auzit din nou doar o melodie, un fundal muzical atat. Si nu cred ca ar putea fi vreun spirit al unui mort, intrucat la moarte incetam sa mai existam, sa simtim, sa vorbim. Moartea e ca un somn. In schimb cred in spiritele rele. Dar in cazul asta, cred ca e o conexiune ceva, cred ca e o problema cu telefonul, chiar nu imi e frica. :p

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

încetăm să existăm dar spiritele există ele nu mor şi sunt nemuritoare. Da conexiune ceva, interferenţă, vezi în viitor dacă vei mai întâmpina astfel de probleme. Eu sper că NU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Suflet=viata noastra. Spirit=forta de viata. La moarte nu mai exista nici spirit, nici suflet, amandoua merg. "in mana" lui Dumnezeu care are puterea de a ne readuce la viata. Asta e parerea mea. Si eu sper ca nu, altfel arunc telefonul! laughing

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, spiritul supravieţuieşte morţii morţii trupului. Moartea fiind doar o trecere.
Nu nu arunci telefonul. Ce telefon ai? Galaxy S6 Iphone 6s?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Ai ghicit Galaxy, l-am luat de curand, dar dau cu el de pamant daca nu se reguleaza, altfel sa nu-mi spui mie Readetot. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai e clar, se adunasera pestii si iepurele. Du-l la sfintit. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

La cat imi cer preafericitii sa il sfinteasca cu apa chioara mai bine cumpar altul nou.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SentimentStralucireaPalmolivuProtex):

Si ce i-ai facut sa isi revina? Sau si-a revenit singur?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

... sau il duci intr-un service.

| Doub a răspuns:

E posedat.
Buuu-huuu.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniştită că e în regulă. Pot fi interferenţe. Să ne spui şi în viitor dacă vei mai întâmpina problema asta. Eu sper că nu.
Apropo. Faci poze bune cu S6-le?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur nu ai tras nimic pe nas? Sau fumat ceva... Poate baut ceva... Hmm... Voci auzite la telefon. vorbeste cu un psihiatru. nu psiholog. Psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat. Care e diferenta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Doub):

E bantuit de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Destul de bune, da.Nu ma asteptam sa imi si vorbeasca. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te supara acum, dar asta trebuie sa faci. Folosesc telefoane de ani, dar niciodata nu am auzit "voci". Sau dormi mai mult, relaxeaza-te, recreeaza-te, iesi in oras, la suc. Mai lasa internetul sau jocurile. Crede-ma, nu exista asa ceva. Diferenta dintre psihiatru si psiholog este mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i nici o suparare, exprima-te liber. Spune ce gandesti, apoi eu decid daca te consider sau nu.

| Daniellllll1 a răspuns:

Vorbesti serios?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

Altfel as fi pus-o la T/A, nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi mie mi s-a întâmplat să mă trezesc cu o înregistrare ciudată în telefon.thinking

| georgica993 a răspuns:

Ori e ceva paranormal ori e gluma dar cred ca e adev