| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi s-a întâmplat un lucru ciudat. Tineam telefonul in mana si dintr-o data s-a auzit o voce care provenea din telefon.L-am apropiat de ureche. Era o voce de barbat, se auzea ca si cum ar fi vorbit la microfon si zicea: Ne-am adunat aici ca sa vorbim despre. Apoi s-a intrerupt. Nu m-a sunat nimeni, nu am apelat pe nimeni. Ce ar putea fi? Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Atunci eu zic că trebuie să-ţi vinzi telefonul. Vei lua pe el 1 miliard lei vechi pentru că pozele vorbesc şi implicit telefonul îţi vorbeşte.

31 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

E posedat.
Buuu-huuu.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

E bantuit de mine.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi mie mi s-a întâmplat să mă trezesc cu o înregistrare ciudată în telefon.thinking

| Anonimuserr a răspuns:

E ciudat rău dacă nu te-a sunat nimeni. Nu ştiu sincer, m-ai pus pe gânduri. Deci telefonul era aşa normal fără să fi primit apel.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Da, eram pe TPU. I'm afraid! :O

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

E un lucru straniu paranormal ce s-a întâmplat. Acum pe bune fără să fac mişto, poate fi un spirit al unei persoane moarte. Sau pur şi simplu o interferenţă cu cineva care vorbea la telefon şi l-ai auzit.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Poate o interferenta pentru ca stau departe de spiritism si nu mi-a murit nimeni in afara de cativa pesti din acvariu si un iepure.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, s-ar putea dar totuşi este un mare semn de întrebare ce s-a întâmplat. Cred că eşti speriat, e normal. Totuşi oricine ar fi.
Dar sincer, telefonul tău era deschis pe ecranul principal sau te uitai prin aplicaţii şi cineva vorbea aşa direct?

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Eram pe TPU, dar nu ma uitat la video sau ceva, nici nu umblam pe el il tineam asa. Si nu sunt speriata, chiar daca acum s-a auzit din nou doar o melodie, un fundal muzical atat. Si nu cred ca ar putea fi vreun spirit al unui mort, intrucat la moarte incetam sa mai existam, sa simtim, sa vorbim. Moartea e ca un somn. In schimb cred in spiritele rele. Dar in cazul asta, cred ca e o conexiune ceva, cred ca e o problema cu telefonul, chiar nu imi e frica. :p

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

încetăm să existăm dar spiritele există ele nu mor şi sunt nemuritoare. Da conexiune ceva, interferenţă, vezi în viitor dacă vei mai întâmpina astfel de probleme. Eu sper că NU.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Suflet=viata noastra. Spirit=forta de viata. La moarte nu mai exista nici spirit, nici suflet, amandoua merg. "in mana" lui Dumnezeu care are puterea de a ne readuce la viata. Asta e parerea mea. Si eu sper ca nu, altfel arunc telefonul! laughing

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, spiritul supravieţuieşte morţii morţii trupului. Moartea fiind doar o trecere.
Nu nu arunci telefonul. Ce telefon ai? Galaxy S6 Iphone 6s?

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Ai ghicit Galaxy, l-am luat de curand, dar dau cu el de pamant daca nu se reguleaza, altfel sa nu-mi spui mie Readetot. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai e clar, se adunasera pestii si iepurele. Du-l la sfintit. big grin

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

La cat imi cer preafericitii sa il sfinteasca cu apa chioara mai bine cumpar altul nou.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

... sau il duci intr-un service.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniştită că e în regulă. Pot fi interferenţe. Să ne spui şi în viitor dacă vei mai întâmpina problema asta. Eu sper că nu.
Apropo. Faci poze bune cu S6-le?

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Destul de bune, da.Nu ma asteptam sa imi si vorbeasca. laughing

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci eu zic că trebuie să-ţi vinzi telefonul. Vei lua pe el 1 miliard lei vechi pentru că pozele vorbesc şi implicit telefonul îţi vorbeşte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur nu ai tras nimic pe nas? Sau fumat ceva... Poate baut ceva... Hmm... Voci auzite la telefon. vorbeste cu un psihiatru. nu psiholog. Psihiatru.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat. Care e diferenta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te supara acum, dar asta trebuie sa faci. Folosesc telefoane de ani, dar niciodata nu am auzit "voci". Sau dormi mai mult, relaxeaza-te, recreeaza-te, iesi in oras, la suc. Mai lasa internetul sau jocurile. Crede-ma, nu exista asa ceva. Diferenta dintre psihiatru si psiholog este mare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i nici o suparare, exprima-te liber. Spune ce gandesti, apoi eu decid daca te consider sau nu.

| Daniellllll1 a răspuns:

Vorbesti serios?

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

Altfel as fi pus-o la T/A, nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| georgica993 a răspuns:

Ori e ceva paranormal ori e gluma dar cred ca e adev

| anonim_4396 explică (pentru georgica993):

E adevarat georgica. Incredibil dar adevarat!

| DyddyStyles a răspuns:

Paranormal.

| anonim_4396 explică (pentru DyddyStyles):

Asa se pare. Chiar nu exista nici o explicatie? crying Vreau sa stiu de ce! Pacat ca s-a intrerupt, voiam sa stiu de ce s-au adunat acoloconfused