| RapCatAlexx a întrebat:

Top 10 Aplicatii Pentru Nokia 5800 Fundita

2 răspunsuri:
| SonnyFlameFan a răspuns:

E mai mult o descriere a lor:Nokia 5800 are un sistem de operare Symbian, unul din cele mai flexibile si mai bune OS-uri pentru telefoane. happy Ne permitem deci sa instalam si sa ne jucam cu o gama variata de aplicatii mai mult sau mai putin interesante, dar toate amuzante. Ceea ce mi-a placut mie foarte mult este barcoder, o aplicatie care odata instalata face descarcarea temelor sau programelor mult mai usoara. Descarcati, transferati in telefon, untitledinstalati. Apoi pe site-urile "dedicate" telefonului, cand doriti sa descarcati ceva va va aparea o poza cu un cod. Luati telefonul, porniti aplicatia, faceti poza la cod si acesta se va descarca automat. happy Puteti gasi un astfel de site aici. Poza este asemanatoare cu cea din stanga.

Toata lumea a auzit din Sudoku, iar unele telefoane sunt dotate cu acest joc al mintii. Ei bine, puteti instala chiar dumneavoastra Sudoku pe telefon si sa jucati ori de cate ori doriti sa faceti un exercitiu de logica. Un alt joc dragut cel de cricket, oferit de EA Games, disponibil acum si pe Nokia 5800.

Daca aveti o colectie impresionanta de poze le puteti vizualiza mult mai bine cu ajutorul aplicatiei Photo Flow. Incarcati-o pe telefon si pozele dumneavoastra vor capata alt aer, pentru ca programul are o interfata superba.

Vizualizati filmuletele de pe YouTube direct de pe gadget, fara a va conecta in prealabil la internet si apoi la site. Puteti face asta datorita YouTube Net Nokia 5800. Calitatea este aceeasi, volumul acelasi, portabilitatea imbunatatita. Cu Mobile Paint puteti schita cu pen-ul sau chiar cu degetele pe ecranul telefonului desene miniaturale. Inlatura repede plictiseala, in plus poate fi chiar un mediu "propice" pentru o partida de X si O. Ceva asemanator este Nokia HandWriting Calculator, un fel de "foaie" de lucru pe care poti face calcule scrise de mana ta. happy

Sunetul gongului se poate auzi chiar din difuzorul aparatului pe care-l purtati in buzunar, utilizand Pocket Gong. Trebuie sa fii destul de sarit sa-ti placa asa ceva, dar eu consider amuzant. tongue

Idiot Test este detsul de atractiv, are intrebari haioase. Cum spune si urarea din joc, "hope you’ll enjoy". happy

Foarte folositor pentru mine este si Adobe Reader, exact ca programul de pe calculator. Pot sa citesc pdf-urile cu texte de probleme sau carti direct de pe telefon, in timp ce sunt pre drum sau cat timp astept la coada.