| Stanciu_Sorina_1984 a întrebat:

TPU ajutor, dau funda celui mI RAPID RASPUNS! aM TELEFON sAMSUNG wAVE YOUNG LE FLEUR SI dintr-o data s-a stins brusc! Am incercat sa il reaprind si s-a aprins pentru cel mult 3 secunde apoi s-a stins fara ca eu sa ii fac nimic! Bateria este full, am vazut in acele cateva secunde! TPU va rog ajutati-ma!
Atentie funda celui mai rapid raspuns bun!
Dar nu imi ziceti du-l la reparat caci cred ca m-ar costa pffff, am cateva zgarieturi pe el si asta inseamna ca a iesit din garantie!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una din metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-wave-y-s5380-hard-reset.html

* soft reset - http://www.resettoo.com/samsung-wave-y-s5380k-reset-guide

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă situaţia NU se rezolvă, atunci ( probabil că ) trebuie RESOFTAT!

Vezi linkul :
http://www.tsar3000.com/....../index.php

Sau, PREFERABIL să duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Bogdanovici24 a răspuns:

Pentru inceput baga-l la incarcat cateva ore poate isi va reveni sau scoate si introdu inapoi bateria dupa care incearca sa-l pornesti. Daca problema persista sunt posibile urmatoarele probleme:bateria are probleme sau ai probleme cu displayul.

Daca probleme tot persista du-l la un "specialist" sa-l vada ori resofteaza-l.Bafta! big grin

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Salut Sorina! Vreau sa te previn dinainte ca si mie mi s-a intamplat asta,asa ca s-ar putea sa functioneze ce zic eu aici big grin Nu trebuie sa te ingrijorezi, lasa telefonul vreo trei-patru zile sa cum e, undeva pe birou sau undeva unde sa nu ai treaba cu el. Apoi dupa ce l-ai lasat sa se "odihneasca", pune-l la incarcat si incearca sa il deschizi. Daca se deschide imi dai fundita daca nu, trecem la planul B.Il lasi la incarcat doua zile apoi il scoti si ii dai drumul. Daca merge asa imi dai fundita, daca nu...dai fundita la cineva care te-a ajutat mai mult BAFTA MULTA! :* :* :* :*

| MikyBG a răspuns:

1.Posibil sa se fi stricat Display-ul
2. Posibil sa se fi stricat Placa De Baza

| Stanciu_Sorina_1984 explică:

Chestia este ca daca il las cu bateria in el ori la a incarcat ori nu tot se aprindde si se stinge fara sa ii fac nimic!

| Dum4ass a răspuns:

Baga-l la incarcat big grin funda? incearca sa il aprinzi cand e la incarcat

| Palcau_Gigi_1971 a răspuns:

E de la baterie trebuie sa o schimb da sa fie identica daca nu ai trebuie sa il duci la reparat