| Ionut659 a întrebat:

TPU am un Xiaomi redim note 8 pro și nu știu ce face prima cameră de sus a telefonului....cum o activez sau ce este?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| blacksky13 a răspuns:

Salut! Aceea nu este tocmai e camera, ci mai degraba un senzor. Mai exact, un senzor de adâncime/profunzime. Ea ajuta camera principala atunci când vrei sa creezi profunzime pozelor, cum ar fi acel Blur in fundalul pozelor.
Nu trebuie sa o activezi într-un mod special, ea se activează de la sine când este nevoie.