| Shany a întrebat:

TPU! As vrea sa stiu cum pot baga niste poze din telefon(Samsung GT-S3100) in calculator? Dupa ce bag cablul de date se aude un bip. si gata! Cine ma ajuta FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| IAmSoDifferent a răspuns:

Si eu am tot Samsung. numa` ca nu imi mai citeste cablul telefonul nu stiu cum sa iti explic, in fine nu conteaza. Intri la My Computer [ Computerul Meu] apoi iti apare undeva acolo numele la card cum ar veni. dai click acolo, intri in folderul cu poze [ Cum il ai tu numit sau DCIM - aici se duc pozele cand le faci cu telefonul], iar apoi selectezi pozele le decupezi [Ctrl+x] sau copiezi [Ctrl + c] in caz ca vrei sa mai ramana in telefon. sau cu click dreapta si Decupare[Cut] sau Lipire [Paste] cum iti e tie mai usor si le muti unde vrei tu in clalculator cu Lipire [Ctrl+v] sau click dreapta lipire. sper ca m`ai inteles pana aici.
Cand bagi cablul in telefon ar trebui sa iti apara ceva pe ecranul la telefon si tu sa dai ok. daca nu apare inseamna ca ai patit ca mine [nu`ti mai citeste telefonul cum am scris si mai sus] in cazul asta iti iei un cititor de carduri scoti cardul din telefon il bagi in cititor, apoi in unitate si urmezi pasii de mai sus :*
Sper ca m`ai inteles si ca te-am ajutat
O zi buna :*!

1 răspuns:
| babypowder87 a răspuns:

Buna, si eu am tot Samsung, mai exact star 2 si am avut aceeasi problema cu cablul de date. Instaleaza programul Samsung kies, il gasesti pe net. Acest program iti permite sa iti accesezi toate datele de pe telefon (atat memoria interna - a telefonului) cat si memoria externa - cardul). Bafta!