| Mușat_Cristina_1997 a întrebat:

Un incarcator cu Fast Charging va merge la un J5 Dous singur, cu incarcarea rapida? Sau trebuie sa ii aranjez anumite setari.
Daca ma poate ajuta cineva, va rog

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

J5 nu suporta fast charging.

| Robi1444 a răspuns:

In primul rand, trebuie telefonul sa suporte incarcare rapida. Deci daca iti iei "fast charging" nu o sa iti mearga. ba chiar te risti sa iti strici si bateria telefonului.
Iar in al 2-lea rand, daca ai telefon care suporta FC (fast charging), nu trebuie sa faci nici o setare. Doar cumperi incarcatorul si atata tot.

| Chivoiu_Emanuel_1993 a răspuns:

NU! J5 nu suporta fast charging. Telefonul trebuie sa suporte fast charging si nu trebuie sa faci nici un fel de setare. Lucreaza de unul singur fast charging-ul. Funda?