| calapaul1234 a întrebat:

Am Samsung galaxy s8..nu suporta incarcarea rapida..nu stiu de ce..Am doua incarcatoare de s8 dar cu amandoua nu se incarca, dar cand iau cablul si il bag intr-un acumulator de j5 merge. Dar asa nu am incarcare rapida.Am bagat telefonul in apa mai de mult. Oare sa fie asta? Va rog ajutati-ma sunt disperat. Dau funda..Am incercat de la setari sa bifez fast charging dar tot nu merge

Răspuns Câştigător
| Bianca281 a răspuns:

Interiorul telefonului este afectat, iar in cel mai rau caz bateria. Incarcatoarele merg, deci reiese ca este vina telefonului. Daca inca este in garantie iti propun sa mergi la firma de unde l ai luat, iar ei iti vor da nisye sfaturi sau eventual te vor ajuta in repararea lui. Successs

| calapaul1234 explică (pentru Bianca281):

Multumesc frumos pentru sfat..doar ca nu am garantie la el.ce sa fac. unde l-aș putea duce sa il fac?

4 răspunsuri:
| sorin_6068 a răspuns:

Verifica daca ai vreo actualizare de software disponibilă și instalează din câte îmi aduc aminte anul trecut prin octombrie au fost niste probleme cu încărcarea după update-ul de securitate de la Google

| calapaul1234 explică (pentru sorin_6068):

Nu..nu ii asta.m-am uitat si imi arata ca am ultimul update descarcat

| Nedelcu_Alex_1993_q31X a răspuns:

E o problema de soft, cam toate s8 s8+ au problema asta