| Andrei200202 a întrebat:

Un telefon de buget la 1000 lei?
Vreau sa meargă binisor la jocuri precum pubg si poz decente.
Ma gândeam la un xiaomi redmi note 8 pro.
Păreri?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Android e mai bun, nu lua iPhone ca softurile-s cu bani, pe Android ai enorm de multe gratis pe play store! Mi se pare ca mai au dezavantaje dar nu mai stiu exact.

9 răspunsuri:
| Mejdej a răspuns:

Xiaomi pocophone f1 rupe la gaming testat de mine telefonul 1 an si e bestial

| Marius070600 a răspuns:

Pentru PUBG recomand la acea sumă un iPhone 7 Plus, e foarte bun

| Andrei200202 explică (pentru Marius070600):

Nu as fi vrut sh, mai ales in pretul asta nu am sa găsesc decat cu probleme

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu stiu ce casuna lumea pe iPhone cu ce e mai presus de Android, mi se pare ca nici nu poti transfera fisiere in calc, sau muzica nu se poate playa pe calc, ar fi in format proprietar, dar nu-s sigur de asta, daca le dai jos de nu stiu unde dar tot platite. iPhone prietenului meu nu are card de memorie, nu poti baga.
Nu stiu daca si in ziua de azi e la fel, el are iPhone ala din 2013 luna Mai.

Da, nu e bun sh ca poti da de baterie proasta si vorba ta cine stie ce probleme. Du-te pe eMAG si baga filtre de pret, Android si vezi ce gasesti, uite-te la specificatii, nu e asa complicat, sau altex sau unde o mai fi.

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Am avut si iPhone, multumesc oricum!

| Marius070600 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai nevoie de card de memorie, tocmai de aceea există iCloud, și când iti cumperi Android, poti copia datele din iCloud (poze, video, etc)

| Mosotti a răspuns (pentru Marius070600):

Da, dar e bine sa ai si cadrul tau cand vrei sa instalezi multe chestii, si cand nu mai ajunge memoria interna, nu doar pentru transfer.

| Marius070600 a răspuns (pentru Mosotti):

Poți cumpăra până la 500 de GB de memorie pe iCloud

| Mosotti a răspuns (pentru Marius070600):

E bine si asa, dar costa mai totul, asta e un mare dezavantaj, si daca costa si dincolo nu costa, ce motiv ar avea cineva sa ia iPhone?! Zic la general.

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Android e mai bun, nu lua iPhone ca softurile-s cu bani, pe Android ai enorm de multe gratis pe play store! Mi se pare ca mai au dezavantaje dar nu mai stiu exact.