| PitikBhaa a întrebat:

Urgent! Am un telefon Samsung Galaxy MiNi 2 și am vărsat pe el capucino. Imediat am scos bateria și l-am șters. El merge bine... ca să zic așa, doar că difuzorul nu mai merge. Acum l-am pus în orez ca să absoarbe apa. Credeți că-și va reveni? Dacă nu, cam cât m-ar costa o reparație că presupun că nu-mi mai acceptă la garanție...

4 răspunsuri:
| yourFanta a răspuns:

Nu cred ca ajuta cu nimic orezul, du-l la service.

| PitikBhaa explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri dar după ce l-am lăsat o oră în orez ( cam puțin oricum) și l-am deschis să văd cum mai este am văzut că mergea perfect! Deci s-a întâmplat o minune după părerea mea. laughing

| slayshock1 a răspuns:

Salut! Sora mea si-as scapat Samsung galaxy s2 in apa si nu mai mergea tot asa, difuzorul si butonul din mijloc, nu a stat mai multe de o zi si l-a dus la un service de telefoane si a costat-o 70 de lei, si totusi Samsung galaxy s2.Eu zic sa nu ai astepti, du-te repede cu el la un service de telefoane.

| crisstian79 a răspuns:

Da isi va reveni dar daca nu zic si eu asa du-te in dorobanti la magazinu ala de elctronice sa iti repare telefonul (10-20 lei)