| aleahimk a întrebat:

URGENT! promit FUNDA happy mi-am luat astazi o cartela de Vodafone cu numar si imi da o eroare : SIM card registration failed". L-am stins si reaprins si degeaba. Ce ar trebui sa fac? Multumesc pentru raspunsuri tuturor

Răspuns Câştigător
| ogreaxel a răspuns:

Nu are ce sa ii faca, cartelei respective daca spui acest lucru, e posibil ca ea sa fii expirat, se mai intampla daca e veche. Cel mai bine e sa te duci la un magazin de Vodafone. Dureaza 2 minute si poti stii clar care este cauza.
P.S.: In timp ce vorbeai cu noi te puteai duce la Vodafone laughing.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai luat-o defecta.Mergi cu ea inapoi si explica-le situatia.

| Razvanp69 a răspuns:

Scoate cartela, dai putin pe tricou bluza de ai pe tine si pune-o la loc.

| aleahimk explică (pentru Razvanp69):

Am incercat si asta, dar degeaba straight face

| ogreaxel a răspuns:

Telefonul este blocat in alta retea decat Vodafone? Incearca si alta cartela de Vodafone si vezi daca merge.
Daca nu stii asta cu ce fel de cartela sau abonament functioneaza?
Daca functioneaza cu o cartela in alta retea inseamna ca este blocat in reteaua respectiva si va trebui sa il deblochezi. Acest lucru il faci la un magazin specializat.
Daca nu merge cu niciun fel de cartela inseamna ca va trebui sa il duci la reparatii.

| aleahimk explică (pentru ogreaxel):

Telefonul este decodat, aveam cartela de Vodafone(care mergea, bineinteles) si am inlocuit-o cu actuala ...doar ca cea noua nu merge

| ogreaxel a răspuns (pentru aleahimk):

Ai incercat si alt fel de cartela si merge?

| aleahimk explică (pentru ogreaxel):

Da.In acelasi telefon am avut si Orange si a fost totul ok.

| aleahimk explică (pentru ogreaxel):

laughing da, daca as fi fost din oras, m-as fi dus, dar am ales sa intreb pe aici ca poate s-ar fi rezolvat altfel si n-ar mai fi trebui sa astept pana maine pana as fi ajuns in oras. Multumesc pentru raspunsuri happy

| ogreaxel a răspuns (pentru aleahimk):

Mai exista o solutie, suni de pe alt telefon la "relatii cu clientii". Sper ca ei iti vor da o solutie.

| aleahimk explică (pentru ogreaxel):

O sa incerc si asta happy mersi inca o data.

| ogreaxel a răspuns (pentru aleahimk):

Nu are ce sa ii faca, cartelei respective daca spui acest lucru, e posibil ca ea sa fii expirat, se mai intampla daca e veche. Cel mai bine e sa te duci la un magazin de Vodafone. Dureaza 2 minute si poti stii clar care este cauza.
P.S.: In timp ce vorbeai cu noi te puteai duce la Vodafone laughing.

| goejoy a răspuns:

Pune cartela in alt telefon, daca nici asa nu se activeaza mergi la un magazin Vodafone

| aleahimk explică (pentru goejoy):

Si la un magazin Vodafone imi va da alta in loc ori ii va face ceva actualei cartele?

| goejoy a răspuns (pentru aleahimk):

Normal asa trebuie, dar probabil te vor trimite la magazinul de unde ai luat cartela, spune-le ca vei depune si o plangere la OPC si poate isi mai revin in simturi. Tu ai platit pentru un serviciu, care nu iti este oferit, nu vad de ce sa nu ai dreptate in fata lor.