| RedNightmare a întrebat:

Va apărea Samsung Galaxy M40 în România/Moldova?
Am auzit ca are caracteristicele un pic mai bune decât la redmi note 7 pro însă în India la același preț ca și redmj note 7 versiunea standart, poate cineva sa mă informeze în privința asta? vreau să știu dacă ar trebui să mai adun bani pentru pocophone sau să aștept Samsungul

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Produce telefoane patetice intr-o incercare nereusita de a concura cu Xiaomi in India pe sectorul mid-range. In India Samsung vinde bine diverse mizerii low-end, dar si alea mai scumpe decat fac. Pe mid-range, Xiaomi si cateva marci locale sterg pe jos cu ei de nu se vad.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți dom'le Samsung, nu chinezisme ciudate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai auzit prost. Iti dai seama ca spanacul ala de M40 o sa coste dublu cit merita, cum e de obicei la Samsung, nu? Echivalentul pretului din India la M40 e cam 1150 RON. Discutam de un spanac din plastic vs Redmi Note 7 Pro care e plastic plus sticla si il gasesti deja redus la 949 RON. Nici nu intru in discutia cu camerele si suportul software...

| RedNightmare explică (pentru GabiDumitrescu):

Samsung acum produce telefoame ieftine pentru a concura cu honor și xiaomi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RedNightmare):

Produce telefoane patetice intr-o incercare nereusita de a concura cu Xiaomi in India pe sectorul mid-range. In India Samsung vinde bine diverse mizerii low-end, dar si alea mai scumpe decat fac. Pe mid-range, Xiaomi si cateva marci locale sterg pe jos cu ei de nu se vad.