| Gabrielvlad2 a întrebat:

Va rog, este posibil sa te sune cineva si sa te coste tot pe tine? (Nu ma refer in alta tara cand ai roaming activat). Am fost sunat azi de 0373760230. Cand am raspuns, s-a auzit cum suna ca si cand eu am fost cel care a initiat apelul. Am inchis cand am vazut asta (nu a apucat sa raspunda cineva), mai ales ca a aparut "spam" pe ecran.

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Acestea sunt niște sisteme care apelează oamenii în mod automat. Atunci când cineva răspunde, ele redirecționează apelul către un agent - de aceea auzi că sună.
Faptul că a fost marcat ca spam înseamnă că cel mai probabil era tele marketing.
În orice caz, nu ai fost taxat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu apuci sa raspuzni la numarul care te suna, nu suna inapoi, ca-i scam or spam.
Cine este interesat, te mai suna odata sau lasa mesaj, spunand cine este si ce vrea.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai fost taxat daca nu a raspuns nimeni.

| trophin a răspuns (pentru darrio2007):

Si a "vorbit" tatal fara copii. jet

| darrio2007 a răspuns (pentru trophin):

Mucles. Tu l-ai sunat?

| Simpatic a răspuns:

Poti afla despre acest numar de telefon citind aici : https://ro.unknownphone.com/numar-de-telefon/0373760230

"Am primit un apel azi de la acest numar, s-a prezentat ca fiind din partea companiei Elicom si ca efecteaza un studiu de piata pe probleme politice si sociale."