| Young27338273 a întrebat:

Va rog sa mă ajutați CITITI VA ROG TOThee hee)! AM UN Samsung Galaxy S6 edge dar telefonul meu e RIP practic (in urma unei actualizare nereușite de android 11)se mai poate face ceva daca i se instalează ODIN? Am găsit și un ROMstabil pentru acel model (S6 edge) dar nu știu voi ce credeți? Țin sa menționez că intră în odin (adică când țin Power+ un down +home) intra apare un semn de începător de îl au aia pe mașină, mai jos Scrie custom rom bla vla bla și când dau up down merge, apare un robotel verde și scrie download mai sus scrie Samsung oficial sistem și mai sus scrie cu rosu Odin. Deci în caz ca am Rom+ODINnul descărcat le pot instala? Țin sa menționez că nu pot activa depanarea USB că nu se mai deschide, apare Samsung după un timp se stinge și aia e dacă îl forțez apar niste dungi și un robotel căzut iar dacă tot îl forțez sa se deschidă apare ms Bateria e supraîncălzită, va rugam scoateți bateria deci se poate face ceva sau îl dau naibii? Mersi mult, va mulțumesc că ați avut răbdarea sa citiți până aici, zi buna in continuare, ms mult.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mai intereseaza-te si la altii dupa firmware Samsung Galaxy S6 Edge.
Uite aici, la prima cautare:
https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s6-edge/firmware

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service GSM, pentru re-soft-are.
Daca e telefon mai vechi si nu-l mai poti actualiza, atunci il folosesti cu versiunea instalata (sau cu ultimul upgrade functional, gasit).

| Young27338273 explică (pentru Bula):

Pai asta e că cei de la GSM nu îl mai pot face cică nu mai găsesc nu știu ce Samsung ROM in fine (eu cred că nu știu sa l facă ) el acum e MORT nu mai apare decât logo îl Samsung, iar în ceea ce privește vechimea nu e așa de vechi e Un Samsung Galaxy S6 edge

| Bula a răspuns (pentru Young27338273):

Mai intereseaza-te si la altii dupa firmware Samsung Galaxy S6 Edge.
Uite aici, la prima cautare:
https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s6-edge/firmware

| marazitino a răspuns:

Gata cu memoria ram trebuie sa-l cureti dula la reparatie sau uite youtub sa vezi cum faci

| Young27338273 explică (pentru marazitino):

L am dus la GSM dar cică "e mai vechi de 5 ani și nu are nu știu ce de suport de update "