| spidy a întrebat:

Va salut!

Am un Samsung galaxy s6 edge, uneori am problema cu touchscreen-ul cand scriu, trebuie sa scriu incet si sa apas mai tare pe litera, nu stiu cum sa explic...nu a fost scapat, are husa, ecranul e impecabil, poate stiti voi ce ar avea.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Undeva in meniu ai un reglaj pentru sensibilitatea touchscreen-ului. Acolo s-ar putea sa fie setat pe sensibilitate mica. La telefoanele outdoor exista chiar si posibilitatea sa setezi ecranul pentru atingere cu manusi, deci foarte mica sensibilitate.

1 răspuns:
| SynapseNinja a răspuns:

Probabil ca e ceva de la baterie, că se încălzește sau ceva de genu. Eu ți-aș recomanda să îți instalezi gen Clean Master sau când face figura asta să îl lași puțin să se odihnească