| Hopeless a întrebat:

Va salut, daca ma poate ajuta vreo careva ala sa traiasca 100ani,deci am internet prin modem si in casa toate lumea foloseste wireless, pe 3 laptopuri merge wireless ul fara probleme,daca la telefoane e problema, eu am un ZTE blade si un LG optimus HD x4 p880, pe zte care e un telefon antic imi merge iar pe LG nu,acum ca sa dau mai multe amanunte, diferenta pe care am observato este urmatoarea:la zte la wireless apare Security WPA/WPA2 PSK iar la LG doar WPA/WPA2, la modem la parola scrie asa WPS PIN iar la LG daca dau advanced option imi apare WPS-Off iar daca dau click pw wps apare asa-Off-Push Button-Pin from access point-Pin from this device,sper sa ma poate ajuta cineva rog din suflet, daca aveti nevoie de mai multe detalii doar intrebati si raspund in maxim 5 minute.

1 răspuns:
| Gabitzu246 a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema, tot ce trebuie sa faci este sa intri in modem scrii la internet explorer sus: 192.168.1.1, iar dupa dezactivezi parola de la wirelles tot ce tine de security dezactivezi si iti merge, sper ca te-m putut ajuta, oo si sa nu uit este important ca setarile pe care le faci la telefon sa corespuna cu setarile modemului.