| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vi se încălzește și chiar să frigă iphone 11 la utilizare normală? Menționez că telefonul este nou și are și ultima versiune de soft. Mulțumesc!

14 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Se încălzește în funcție de ce aplicație folosești, dacă ești afară este normal să se încălzească și depinde cât de mult stai pe el.

| DonGiani a răspuns (pentru sammie):

După cum bine vezi ca scrie și în întrebare la utilizare normală și la umbra nu in soare. E deja al doilea iphone 11 nou care îmi face la fel. Nu știu ce să îi mai fac.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru DonGiani):

Si la iphone 12 pro max la fel face. Nu cunosc nici eu cauza, dar banuiesc ca asa sunt facute, mai de office, who knows?

| sammie a răspuns (pentru DonGiani):

Ei bine, doar e iPhone, nu? Telefon de firmă!

| sammie a răspuns (pentru sammie):

Un gunoi

| Raptorz a răspuns (pentru sammie):

Nu cred ca il ajuta cu ceva frustrarile tale. Ramai la oppo tau vere

| sammie a răspuns (pentru Raptorz):

laughing cu siguranță ai și tu gunoi de iPhone și d-asta te frustrezi pe-aici.

| sammie a răspuns (pentru Raptorz):

Du-te vere și scrie răspunsuri cum trebuie și lasă răspunsurile oamenilor. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns:

Poate fix asta este cauza: ultima versiune software. IOS 16 a afectat funcționalitatea multor terminale. Poco al meu rămâne la o temperatură optimă chiar și în soare. Încearcă să îi dai un restart, să lași luminozitatea mai mică, să dezinstalezi aplicațiile ce rulează prea mult în sistem și să iei pauze regulate de la utilizarea acestuia.

| DonGiani a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Am încercat de toate și tot degeaba. Ba chiar l-am și schimbat pentru ca e nou și am 30 de zile retur gratuit. As vrea sa îl schimb din nou, poate merge să îl schimb și a doua oara

| Raptorz a răspuns:

Salut, trebuie sa umblii prin setari sa dezactivezi aplicatiile care ruleaza in fundal si suprasolicita telefonul si scade si bateria.

https://youtu.be/nFYEvsn_nTc

| healerdx7 a răspuns:

Mie nu mi se incalzeste. Il tii in soare la 42 de grade?

| DonGiani a răspuns (pentru healerdx7):

În nici un caz nu îl țin în soare