| Megaquest a întrebat:

Vreau sa cumpar un iphone 4s.Cum vad daca este furat,sau daca fac greseala sa il cumpar si aflu apoi ca este furat,cum fac sa nu mi-l detecteze, ca doar n-o sa dau 1000lei pe telefon si sa raman dupa si fara bani, si fara el
Dau funda

6 răspunsuri:
| Megaquest explică (pentru MskDesign):

Nu prea am incredere sa cumpar online, ca nu stiu ce defecte are telefonul, e un baiat care are un butic, un fel de gsm cred, si vinde o multime de telefoane, sa ii cer lui un fel de garantie sau ceva?

| SorinTudor a răspuns:

Ai doua posibilitati: 1 ii ceri omului respectiv cutia de la telefon sau certificatu de garantie sau 2 iti iei unul nou

| AlexDu a răspuns:

Mergi cu el la politie.laughing

| alipusy a răspuns:

Cumperi de pe mercador acolo e asigurat ca dacă e furat îți da banii înapoi și tu dai telefonul! Funda?

| TheGoodBoy a răspuns:

Daca nu esti sigur ca e furat nu il mai cumpara