| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar un iphone 5 care este nou in cutie, dar cred ca este furat. daca il cumpar ce probleme pot avea? se poate sa fie blocat la utilizarea pe net sau ceva de genu? daca nu a fost folosit niciodata nu cred ca are softul de urmarire prin gps pe el... dau pe el 250 €

Răspuns Câştigător
| nicusor55 a răspuns:

Uite, la bani astia este furat 100 % si daca este furat poti sa ai probleme foarte mari! Chiar daca nu are cipul GPS pus el tot are un sistem prin care poate fi descoperit pentru ca fiecare telefon are un cod care ii apartine si daca mergi cu codul la un centru de telefoane ( GSM, Vodafone, Orange, Cosmote ) il depisteaza oriunde il lume, sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In viata mea nu as cumpara de la cineva ceva care sa stiu ca este furat. Dimpotriva, as implica Politia in asta, sperand ca pagubasul isi va primi telefonul si hotul pedeapsa meritata. Din punctul meu de vedere, atitudinea ta este una de complice la furt.