| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Mi-a zis un prieten ca a vazut un iphone 4s cu 600 lei, nou in cutie. Mie nu prea imi vine sa cred. Ma gandesc sa nu fie furat sau ceva... Se poate intampla ceva daca il achizitioneaza prietenul meu si este furat pentru ca totusi, la 600 lei...

6 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Nu cred ca este furat..Naiba, daca ar fi fost furat, banuiesc ca ala avea ceva cap de a furat un 4S, si nu o sa il puna ca idiotu' la 600Ron, cand cel mai ieftin 4S ADEVARAT este 1400Ron!
Naiba, macar cu 1000Ron daca il punea! Si NU are cum sa il fi pus la 600ron din greseala, cred ca este destul spatiu intre '1' si '6'winking. Si probabil a vorbit deja prietenu' tau cu el si a aflat ca | chiar acela este pretul! Variante :
1) Codat in alta tara
2) REPLICA (cel mai probabil)
Zi sa aiba cea mai mare grija la replici! Pentru ca DESI SUNT FOARTE EVIDENT DIFERITE, Tot sunt nu stiu cati prosti care se plang ca au luat replici.
Sper ca te-am ajutat!

| valentino52 a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Si daca e codat in alta tara se vinde cu 1200, 1300 eu am vandut unu cu 1500 acum cateva luni si era codat pe Olanda. E replica sigur... si un prieten de-al meu la fel a facut vindea cineva cu 700 lei si i-am zis ca nu exista la pret asa mic pentru ca si la amanet iti da mai mult de atat dar el imi zicea "Lasa ca persoana care il vinde are multi bani, nu il intereseaza de bani si nu ii place iphone vrea sa-si ia altceva". Asta e cea mai stupida scuza posibila daca tot are prea multi bani ori il face cadou unui prieten bun sau unei rude pe gratis, dar daca il vinde, il da cel putin la pretul pietei. L-a cumparat si intr-adevar era replica telefonul.

| Weider a răspuns:

Poate sa fie replica, sau sa fi gresit cifrele.

Răspuns utilizator avertizat