| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa iau un Huawei P9, ce ziceti ii bun?

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Da, este un telefon foarte bun, calitativ, 2 camere pe spate foarte bune, 4 gb RAM in varianta cu 64 gb memorie interna, este mai mult decat perfect! Am si eu un telefon cu 4 gb RAM si nu am ajuns sa-l pun in genunchi din cauza multitasking-ului, nu permite androidul sa rulezi mai multe aplicatii simultan incat sa folosesti tot RAM-ul adica la 5-6 aplicatii si jocuri heavy[de 1.5-2 gb] mai aveam 500 mb de RAM liberi, mai puteam deschide whatsapp si facebook doar ca limita proceselor in fundal nu m-a lasat s-o fac, ei bine, ca si procesor este bun, procesorul este puternic, placa video este ok si faptul ca display-ul nu este 2K ci full HD nu chinuie procesorul si placa video atat de mult in jocuri deci vei avea parte de un gaming foarte fluent, suporta card micro SD, asta iar este un plus, apertura camerei f 2.2 este iar foarte buna, mai ales cu functia de background blurr deoarece are 2 camere, ies niste poze semi-profesionale, tot nu se compara cu un DSLR adevarat dar se tine bine! USB 3.1, type C, de mare viteza, 8 mpx camera frontala si filmeaza 720p la 120fps ai parte de filmare in slow motion, destul de tare treaba cu slow-mo! Este bun telefonul + ca ai parte de garantia VIP 3 luni, te poti uita aici https://www.youtube.com/watch?v=sBFMcOcg87Y pentru mai multe detalii despre telefon;)

| Pool77 a răspuns:

La banii aia iei ceva mult mai bun zic eu.
Acum nu stiu, treaba ta. Cica se anunta un telefon extrem de bun, eu nu mai trec la ecran plat cat traiesc.

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

In mod normal telefoanele chinezesti nu sunt prea bune.Insa Huawei a crescut mult; sa nu uitam ca cei de la google au lansat un teelfon impreuna cu ei. Specificatiile de pe P9 sunt bune iar calitatea pare si ea ok.Insa iti recomand sa il cumperi nou direct din magazin fiindca ai garantie si esti acoperit!

| anonim_4396 explică (pentru derEinzelgängerWolf):

Mersi domnu! respect