| Zuzumilk26 a întrebat:

Ce ziceți de Huawei P40 Pro?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotiei mele si norei le-am luat Huawei (e adevarat o varinata mai veche) si nu merita. Eu fac comparatia cu Samsungul meu.

| Ineys a răspuns:

Nenorocire. 256 GB stocare, descarci cel putin 10 filme xxx 4K.
8 GB de ram... ce mai vrei, e acasa la el multitasking-ul, pacat ca nu stiu daca are functie pentru asta Huawei. Ce mai are... A, filmare 4k, da top1 pe dxomark la camere foto de pe telefoane. Si eu am S10+ si era si el in top10 pe dxomark acum cateva luni. Sincer sa fiu n-am facut nici o poza cu el. Doar asa sa vad ce face si le-am sters ulterior.
In afara de baterie si ecran n-o sa te bucure nimic altceva la el dupa o luna doua. Acum ce mai mai bucura pe mine la al meu e ca arata bine cand il scot din buzunar si se uita toate saraciile la mine, mai ales astia cu iphone 7, 8 etc. Stiu ca am facut o prostie cand am dat 3500 de lei pe un telefon, dar o viata avem, nu? Daca ti-l doresti asa mult go for it. Daca mai ai nevoie de bani si pentru altceva, si un telefon la jumate din pretul ala face cam tot ce face si P40 pentru un utilizator de rand.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ineys):

Ce ar trebui sa te bucure la telefon? Ia-ti unul imbracat in haur daca vrei sa te bucure dupa nspe luni. Eu am un telefon de-ala pentru saraci, chinezarie facuta pe vapor cum zic multi clasici in viata pe aici (Xiaomi Mi A1) si ma bucura faptul ca dupa aproape 3 ani de la lansare inca primesc update-uri de securitate, bateria inca tine vreo 5 ore SOT, cand ascult muzica ma impresioneaza de fiecare data. In rest... e un telefon pe care il folosesc ca telefon, mai trag cate o poza la nevoie, rulez Google Authenticator si inca vreo doua aplicatii similare, samd. Oh, da, si chiar ma si joc uneori (CSR Racing 2, Real Racing, alte porcarioare) si isi face treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am vrut să iau telefon de la Huawei care vine fără servicii google play, însă am bătut în retragere după ce am citit părerile altor utilizatori, review, etc. Fără servicii google nu funcționează unele aplicații gen banking, uber pe care chiar îl folosesc și multe alte aplicații care folosesc serviciile google. Este cam irelevant, sincer. Păcat de Huawei și cine se bucură sunt doar haterii ( fanii Samsung, Apple), pentru că Huawei este chiar ok raport calitate/preț. Acestea este numai vina lui Trump, lui ce nu ii place interzice. Musulmanii care erau stabiliți în SUA, aveau copii acolo, cand ii ținea blocați pe aeroport pentru că pur și simplu erau musulmani? De când e Trump Președinte SUA merge tot în jos. Nici în perioada lui Obama nu erau atâtea nereguli. Trump numai la ură incită, apoi când erau proteste violente în SUA după moartea lui George Floyd, când ieșise principesa Trump la declarații și făcuse o afirmație care provocase și mai mult protestatarii. Spunea, provoca, apoi cățelul pământului ( Trump) se ascundea în buncăr. Nu degeaba se înțelege bine cu anitpaticul Putin. Pentru că au amândoi aceleași caracter infect și parca sunt făcuți din aceeași mamă : la figură aproape seamănă. Iar pe americani ii credeam mai deștepți. Să îți alegi un președinte ca Trump ca și cum românii ar vota cu Dăncilă ca să duci totul în jos.

Răspuns utilizator avertizat
| StalkerSoul a răspuns:

P40 nu recomand decat daca vrei poze clare cu zoom extrem, in rest consider ca nu merita sa te complici cu el avand in vedere ca nu are acces la "google play" stiu ca iti poti instala Facebook wapp etc restul aplicatiilor si altfel dar dupa mine nu merita "oboseala" as alege bucuros s20 ultra

| Zuzumilk26 explică (pentru StalkerSoul):

S20 ultra este 5500 de lei.

| FanGaming98 a răspuns:

Este foarte bun, dar nu știu sigur dacă merită.
Până la urmă pentru ce este un telefon? : poze, apeluri, mesaje, chestii din astea. Un telefon foarte scump e mai mult un moft decât o nevoie.
Asta depinde de tine.
Dacă ai buget mare, vrei performanță mare, poze super, da ar merge un Hiawei P 40, dar nu cred că merită atâți bani un telefon. E decizia ta. Tot ce pot spune e că este un telefon foarte bun

| irezistibilul a răspuns:

Nu este cine stie ce ca telefon. Intr-adevar face pozele le face bune da, dar in rest, nimic special thinking
Eu in locul tau mi-as lua un Galaxy S10 Plus sau un Iphone XR/11, merita mai mult dupa parerea mea.