| TheHobbitHere a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un Samsung Galaxy A7, in prezent detin un Lumia 640 XL.
Ce ziceți, merita? Si fără răspunsuri gen :ia ti Sony, HTC etc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se merită - Samsung Galaxy A7 este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ți-l recomand. Sunt telefoane mult mai bune decât acest A7. Un exemplu ar fi LG G3 e de 2 ori mai bun ca A7.

| TheHobbitHere explică (pentru OnuOnulică):

La ce? De 2 ori mai bun la ce? A7 este mai subtire, mai usor (si este facut din metal), are Gorilla Glass 4, camera secundară dublu si ceva mai bună, este octa-core (LG g3 este quad core), tot ce am mentionat aici nu are Lg G3. Decizia finală: A7. Dar multumesc totusi pentru raspuns.

| FlorinCiokan a răspuns:

Pe eMAG costa 1887 lei.
Nu merita acesti bani in nici un caz!
E un telefon bun. Display super bun. Camera 13 Spate 5 Fata super ok.
Procesor un Octa Core si ala ok.
Dar nu merita acesti bani.
Nici macar nu are Android 5.0
E doar planificat pentru a primi actualizare.
Daca nu vrei raspunsuri cu sugestii la acei bani ok. daca vrei spune-mi ca iti recomand altceva la acea suma.
Dar nu merita banii aia. Nu l-as cumpara nici daca as fi batut in cap.

| TheHobbitHere explică:

Bine atunci, spune mi tu (dar tin cont foarte mult legat de aspect)

| Gabiiiiiii a răspuns:

La banii astia, ca specificatii, LG G4 e liderul, care e un telefon foarte bun. Mai ai ca variante Huawei GX8 si HTC m8s.

| TheHobbitHere explică (pentru Gabiiiiiii):

Am spus ca tin foarte mult cont legat de aspect, iar acele telefoane sunt. hell no!