| Dulke_Pysyka_1996 a întrebat:

Vreau sa îmi iau un tel. Și ma interesează bateria. Ce telefonul aveți sau ați avut și cât tine bateria?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huawei p20 pro
2 zile

| sierra1 a răspuns:

Oferta e largă: la general, intre 100 și 3000 lei ai de unde alege. Unde te situezi?

| Frank51 a răspuns:

IPhone 6, maxim o zi, nu recomand iPhone-urile cand vine vorba de baterie.

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde ce buget ai. Sunt câteva la Asus cu baterie de 5000 mAh (unul e si la 1000 lei). In rest Huawei P20 dar variantele scumpe (peste 2000 lei). Si noile modele de iphone sunt foarte bine optimizate dar sar de 3000 lei. Sa nu iti iei de la Samsung din gama S, au niste baterii de toata jena, cele din gama J sunt cele mai bune la capitolul baterie. Mai e si Xiaomi.

| NLS a răspuns:

1 zi si jumatate si chiar 2.
Huawei P10 Plus. (cu rezolutia scazuta la FullHD)
Folosire moderata, fara Youtube.

| gelu1970 a răspuns:

Eu am One Plus.
Versiunea actuală are o baterie de 3700.
Mult mai ieftin e Xiaomi Mi A 2 lite cu 4000. Android pur.
Are Android 9 si 64 gb memorie si 4 gb ram.
Cred ca e pe la 1000 ron.
Dacă ai 580 euro cumpără One Plus 6T.
Are Android 9, 128 memorie, 8 gb ram.
Incărcare rapidă...intr-o oră ai telefonul incărcat.
E telefonul cel mai bun și mai rapid.
Calitate -preț e primul in top.

| Bogdan70001 a răspuns:

In primul rand ICENAME minte de ingheata apele.Un amarat de J3 2018 cu DOAR 2400 mAh (in 2018 sa vezi asa ceva este pur si simplu JALE) daca te tine 4-5 ore cu utilizare NORMALA (adica mai stai cateva minute pe Facebook, il mai lasi apoi mai intri pe snap dupa iar il mai lasi) este bine.
Eu am avut un Xiaomi Redmi 4X care avea 4000 mAh si ma tinea 2 zile de utilizare normala incluzand si jocuri ce consuma mai mult, DAAAR vreau csa zic ca in general Xiaomi fac telefoane cu baterii bune si telefoane ieftine

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Daca nu ar avea Xiaomi indicii SAR asa de mari ar fi perfecte...

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu am inteles, la ce te referi?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Https://despretot.info/valoare-sar-definitie-indicele-sar/

Si Xiaomi cam are telefoane cu cel mai ridicat SAR (peste Samsung, Apple, Sony, LG etc.). Si la Huawei am observat valori mari mai ales la telefoanele scumpe. Nu stiu cat de mult afecteaza oamenii chestia asta, parerile sunt impartite...

| gelu1970 a răspuns (pentru Bondarel99):

Ceea ce scrii e valabil pentru toate telefoanele
Cel mai sănătos e să nu mai folosim telefoane mobile
Sau ai impresia că Asus e scutit?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bondarel99):

Hai mai...serios.Adica serios este un detaliu inutil in pana mea.nu cred ca a murit vreun utilizator Xiaomi din cauza asta laughing)
Plus de asta pentru ca Xiaomi sa aiba telefoane atat de bune si de ieftine (fapt pentru care a si ajuns unde este) au fost nevoiti sa faca niste comprmisuri nu? Asta cred ca este cel mai mic compromis facut de ei sincer big grin

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Da dar dacă umbla și la capitolul asta (ca se putea umbla fără sa reducă din pret) nu mai avea lumea ce sa le reproseze laughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bondarel99):

Intr-adevar,nu te contrzic.Dar eu ca user obisnuit, avand in vedere ca pana acum nu m-a deranjat cu nimic oricum n-am ce sa le reprosez.Ce ai spus tu sunt detalii pentru crtici mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J3 2017, ma tine o zi folosit intens.

| BlondaBlondii a răspuns:

Iti recomand Allview Energy p9 lite. Are baterie de 5000 si tine foarte bine, pe iubitul meu il tine si cate 3 zile si se joaca si sta pe Facebook.

| gelu1970 a răspuns (pentru BlondaBlondii):

Marca asta nu o recomand nimănui.
Trist.

| Yiing a răspuns:

Am un meizu m6 note cu bateria de 4000 ma. se incarca intr o ora juma si ma tine bateri o zi jumate daca il folosesc moderat. si daca stau non stop ma tine vreo 7 ore.