| stefan12321 a întrebat:

Vreau sa imi vand telefonul si va trebui sa sterg tot de pe el. Dar, pe respectivul telefon sunt logat pe aplicatia Email cu doua conturi. Logic fiind, as vrea sa le sterg. Singura problema este ca daca dau 'Eliminare Cont', se va sterge ADRESA DE EMAIL in sine sau doar de pe dispozitiv?(deoarece adresa de email vreau sa ramana pentru ca sunt conectat la diverse jocuri/aplicatii cu ea).

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Cel mai simplu da resetare din fabrica si se vor sterge toate informatiile din telefon atat cat si conturile.
Atat cat vei sterge prin resetarea telefonului din fabrica, e-mailul nu se va sterge, il poti verifica dupa de pe computer si vei vedea.
De 2 ori mi-am resetat telefonul din fabrica si e-mail-ul pe care il aveam la fel gmail si yahoo in telefon, erau intacte atunci cand le accesam de pe laptop.