| SorinELoo7 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un card MicroSD… nu stiu care imi este de-ajuns: 4 Gb sau 8 Gb. Imi trebuie pentru muzica, poze si mai putin aplicatii. Daca pin tot ce am in telefon pe card, nu se va mai ingreuna telefonul?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti pune ce vrei, 8 GB ar fi mai bun. Improtanta este "clasa'' de functionare a cardului. Cu cat e mai mare cu atat e mai buna. Cu cat e mai mica si ai mai multe fisiere pe card, va ingreuna intr-o oarecare masura functionarea telefonului, in sensul ca va citi cardul mai greu.("clasa" se refera la viteza de scriere si citire). Cardul intotdeauna este citit la restart si opriri/porniri ale telefonului si ori de cate ori il accesezi. Daca clasa e mica intotdeuna va dura pana o sa incarce toate informatiile. (clasa, minim 10)

| RareşTPUro a răspuns:

Recomand 8GB, eu am dat 45 lei pe 8 GB si aplicatiile merg mai bine si nu mai sacadeaza asa telefonul. Dar tot o sa foloseasca si din memoria telefonului, dar nu atat de mult. Si se observa greu fata de cum mergea fara card!

| SUMO a răspuns:

Si eu tot de 8 GB recomand n-ai ce face cu unul mai mare eu am dat bani pe unu de 64 da nu se merita n-am ce face cu atata spatiu

| PunctSpaimaVestuLui a răspuns:

Salut, recomand 8GB, aplicatiile ruleaza super ok. Depinde si de telefon.