| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa schimb cartela Sim, pentru ca este prea uzata. Insa, vreau sa imi pastrez numarulhappy.
Sunt pe Vodafone.
Intrebarea mea este urmatoarea: e nevoie de vreun act (buletin etc.) atunci cand vreau sa schimb cartela? Si trebuie sa am si cartela la mine?
Spuneti-mi, va rog, cum se procedeaza.
Funda!

Răspuns Câştigător
| marius577 a răspuns:

Da si da.
Te duci cu telefonul ( cartela ) la cel mai apropiat sediu Vodafone, prezinti buletinul si iti va fi schimbata cartela fara a plati vreun ban.

3 răspunsuri:
| dryft3r a răspuns:

Da. Ar trebui sa-i suni pe aia si sa vorbesti cu ei. Te vor lamuri mai bine decat noi. happy

| Zahhak a răspuns:

Nu e neaparat cu buletin. si este cu bani normal. Te duci cu cartela ii spui ce vrei sa faci si te rezolva straight face

| Alexandru_Popa_2000 a răspuns:

Nu trebuie act sau buletin! Trebuie doar sa te duci la Vodafone si sa ii rogi sa iti dea alta cartela cu acelasi numara ( o vei platii) Funda?!