| Kakarotto2016 a întrebat:

Yo! Am o problema la bateria telefonului Samsung Galaxy Note 9. Intro seara l-am lasat la 21 la suta si m-am culcat. Cand m-am trezit avea 0 la suta. Tin sa anunt ca inainte sa ma culc am oprit totul (notificarile, wireless-ul, aplicatile). Si nu e prima oara am mai patit la 15 si 12 la suta.
Ce se intampla?

12 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Vezi dacă îți apare semnul ăla specific încarcarii, când îl bagi la încarcat. Dacă l-ai baģat la încarcat si nu îți apare, poate fi de vină cablul de la încarcător. Schimbi cablul, si bagi altul la încarcător. Dacă nu merge nici cu cablul nou, probezi alt încarcător la un service de telefoane, sau prin bazar. Dacă nu merge nici cu acela, este bateria deteriorată.

| Kakarotto2016 explică (pentru Legion7X):

Imi apare semnul ca il bag la incarcat

| Legion7X a răspuns (pentru Kakarotto2016):

De la baterie probabil.

| Kakarotto2016 explică (pentru Legion7X):

Nu am mai patit asa pana acum

| Legion7X a răspuns (pentru Kakarotto2016):

Eu tin să cred că ar fi bateria, dar un raspuns ar fi de la un service, despre ce ar fi vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incarcator defect, cablu defect, mufa defectă ( cea din telefon), baterie deteriorata.

| NunuNini a răspuns:

L-ai lasat la incarcat sau l-ai lasat... pe masa.
Si eu am observat ca se descarca repede, chiar fara sa "lucreze" nimic. Alt model.

| Kakarotto2016 explică (pentru NunuNini):

L-am lasat pe masa

| Kakarotto2016 explică:

Am uitat sa specific ca il am de vreo 3 ani.

| Kakarotto2016 explică:

Am schimbat bateria si din pacate tot asa merge

| xxxRomeoFantastikxx69xxx a răspuns:

Eu cred ca problema e ca te culci in timpul ala. Incearca sa ramai treaz ca sa vezi daca problema persista.

| Kakarotto2016 explică (pentru xxxRomeoFantastikxx69xxx):

O data am stat pe telefon si mai avea 15 la suta. Si brusc in timp ce ma uitam pe Youtube cu 15 la suta telefonul s-a stins de tot.