| Lotzy619 a întrebat:

Ajutor. Am o problema cu Yahoo Messenger. Deci prima problema este:
1. Sa presupunem ca eu am iesit de pe Mess. Apoi un prieten imi lasa un mesaj cand eu sunt off pe mess. Cand intru sa zic dupa o ora nu vad mesajul acela. Efectiv nu-l vad.crying
2. Cand vad la un prieten la status sa zicem un videoclip/site/blog/etc... si dau pe el pentru a-l vedea imi apare o eroare gen This Parameter is incorent si scrie apoi adresa sitului... Nu este gresit situl ca daca de ex intru pe webmessenger acolo pot sa dau.
Va rog ajutati-ma care imi poate rezolva problema primeste un premiu "secret"

Răspuns Câştigător
| Xlove64 a răspuns:

NU VAD SCRISUL PE MESSENGER
Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi,se da click pe
HKEY_CURRENT_USER,dupa care Software,dupa care Microsoft,dupa care Windows,dupa care CurrentVersion,dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... enjoy it.]

Ca sa-ti apara scrisul happy
Ca sa iti apara RUN trebuie sa dai pe Start si acolo la search scrii RUN

6 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Desinstaleaza messu asta care il ai acu si instaleaza-ti o versiune mai noua sau daca o ai pe ultima versiune instaleaza-ti o versiune mai veche

| postpusul a răspuns:

Intai dezinstaleazal apoi instaleazal iar dar alta versiune. cea mai buna e 11 beta din cate stiu eu. da premiul ala sau macar o funda

| Lotzy619 explică:

Am sa va incerc raspunsurile si voi vedea care merge.

| Lotzy619 explică:

Nu merge NICI UNA DINTRE "solutile" voastrestraight face Astept altele

| Lotzy619 explică:

Mi-am reinstalat windowsu-l si mia folosit dupa acea foarte mult raspunsul lui AntooO deci Multumesc Cadou O fundita

| tzurtzurel a răspuns:

Scrii la run "regedit" dai Current user/Software/Microsoft/Windows/curent version/internet settings/ si dupa aceea intri in zones si sterge tot ce e acolo si s-a rezolvat