| Crisshh a întrebat:

AJUTOR! am un laptop aat adus din Spania si seara trecuta mi s-au inversat toate tastele...si z cu y si y cu z iar majoritatea in loc sa fie litere sunt cifre si trebuie sa apas pe fn ca sa apara litere daca nu apas in loc de u apare 4 si tot asa nu stiu ce sa fac.limba a fost mereu setata pe RO si tastatura in spaniola am incercat sa sch in EN si tot nu merge

7 răspunsuri:
| yynuta a răspuns:

Nu ai ce face si eu am laptop din Germania dupa ce am instalat windousu tot asa imi face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci asa este tastatura dar vezi ce semnifica fiecare tasta si pune o hartiuta deasupra literei lipita cu ce inseamna

| Idontknow69 a răspuns:

Si eu am laptopul tot din Spania...asa ca am sa te ajutat

intra jos la Start(desi nu cred ca scrie Start pentru ca asa e la mine) si iti scrie On-Screen Keyboard(sau ce scrie, dar este vorba de tastatura)dai click si iti apare tastatura, iar acolo vezi cum vin si poti scrie asa cu mouse-ul (adica dand click pe locul unde vrei sa scrii si apesi(cu mouse-ul)pe literele/cifrele care vrei si ai scris fara probleme...winking
Fundita? happywinking

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns:

Dul la reparat mai simplu ca buna ziua

| Idontknow69 a răspuns (pentru EuAiciPrezentPeNet):

Alexiapwp nu il poate duce la reparat deoarece laptopul este din Spania.....noi suntem in Romania intelegi? thinking

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns:

Atunci nu am nimic pentru el sau ea

| kHaLiF a răspuns:

Daca s-au inversat doar tastele z cu y si y cu z, atunci poti sa apesi SHIFT+ALT si va schimba din limba romana in limba engleza