| RockLegend a întrebat:

Am avut un cosmar groaznic azi noapte cu o fantoma care ma tot bantuia si mi-a omorat familia crying. Cand m-am trezit eram tot transpirat, imi batea inima tare si un val de adrenalina a curs prin mine de m-a amortit de tot. ce inseamna asta? o sa patesc ceva rau? (va rog raspundeti cu raspunsuri serioase)

7 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

A intalni o fantoma in vis inseamna ca va trebui sa te impui in fata persoanelor care vor sa profite de tine Daca visezi ca fantoma este a unei persoane cunoscute este posibil sa contactezi o boala usoara de care vei scapa repede.

Fericire, bunastare - alba - sanatate, amaraciune din partea unui prieten - fugind de tine - noroc in dragoste si afaceri - fiind un parinte - pericol - imbracata - boala grea - in negru - tradare de la cineva in care aveai incredere, amaraciune din partea unui prieten - mai multe - disperare - moarta - viata lunga, fericita - plimbandu - se - griji si probleme financiare vazand - consolare - vorbind - sfat de urmat, deziluzie.

| bfvhjcv a răspuns:

Nu o sa patesti nimic rau.stai linoh go on
toata lumea are cosmaruri, din care se trezesc transpirati si cu batai puternice de inima.
si eu am visat intr-o noapte ca eram cu 2 barbati pe care nu ii cunosteam, si am fugit de langa ei, si ei veneau dupa mine, si imi era foarte frica, iar cand m-am trezit imi batea inima foarte puternic.
in concluzie, stai linistit, ca nu o sa patesti nimicoh go on

| alwaysStyles a răspuns:

Poftim crede-ma nu rad de tine poftim e id unui psiholog online si eu vorbesc cu acest psiholog psiholog_online

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Adrenalina nu are cum sa te amorteasca. Ea te ajuta sa devii un...superman. De exemplu cand esti urmarit de niste caini, (sau de niste minoritati cu tenul inchis) alergi mult mai repede decat ai alerga in mod normal.

N-o sa patesti nimiclaughing

| EveEve a răspuns:

Probabil te-ai uitat la filme horror inaiunte de culgare sau ai adormit cu ganduri din astea... funtoi?:d

| Marijuana a răspuns:

Sunt doar vise:* stai linistit

FANTOMA: element de context ce vizeaza acea parte a propriei personalitati care îti este înca necunoscuta; stare de confuzie, deruta, neîntelegere; amintiri dureroase, evenimente din trecut ce revin în memorie si care înca te afecteaza.
A intalni o fantoma, in vis, inseamna ca va trebui sa te impui in fata persoanelor care vor sa profite de tine. Daca visezi ca fantoma este a unei persoane cunoscute este posibil sa contactezi o boala usoara, de care vei scapa repede.

fericire, bunastare;
-alba- sanatate, amaraciune din partea unui prieten;
- fugind de tine- noroc in dragoste si afaceri;
- fiind un parinte- pericol;
- imbracata- boala grea;
- in negru- tradare de la cineva in care aveai incredere, amaraciune din partea unui prieten;
- mai multe- disperare;
- moarta- viata lunga, fericita;
- plimbandu-se -griji si probleme financiare;
vazand- consolare;
- vorbind- sfat de urmat, deziluzie.

Oricum eu sunt de parere ca a fost un simplu vis:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Batranii spun ca dupa ce visezi urat trebuie sa te uiti pe fereastra. In felul asta cosmarul "se duce cu noaptea" si uiti de el.
Sa nu-ti faci griji pentru ca ai visat urat. Se poate sa te fi uitat la un film de groaza sau sa te fi gandit la intamplari stranii. Cred ca n-o sa patesti nimic rau.